Hakkımızda

SAGİM | KAV® Sistemi - Klinik Araştırmalar Akademisi Modeli

 

 

KAV® Sistemi - Klinik Araştırmalar Akademisi Modeli, Sağlık, Eğitim, Bilişim, Ar-Ge çalışmaları yapmak üzere Prof. Dr. Alper CİHAN ve Bil. Müh. Bülent SOYPAÇACI ile uzun yıllardır beraber çalıştığı arkadaşları tarafından kurulan SAGİM (İstanbul Üniversitesi Teknokent Merkezi) bünyesinde geliştirilen birçok projeden biridir.

Prof. Dr. Alper Cihan, Gazi Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas (Bülent Ecevit) Üniversitesi, Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, İstanbul Üniversitesi Hastaneler Direktörlüğü, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, İSHOP ve İSKOP Projeleri, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Politikaları Kurulu üyeliği gibi yürüttüğü bir çok yöneticilik faaliyeti sırasında yüzlerce proje geliştirmiş, yazılımlar ve modeller ortaya çıkarmıştır.

Çalıştığı her kurumda, kurumsallaşma, yönetişim, bilişim, kalite, mükemmeliyet, verimlilik, akıllı yönetim sistemleri, süreç mühendisliği, yazılım geliştirme gibi alanlarda birlikte çalıştığı yüzlerce arkadaşı ile kamu kurumlarına birçok ürün, kültür, belgelendirme, yazılım ve yöntemler sağlamışlardır. Her kurumda çalıştığı çok değerli arkadaşlarının birçoğu kurumlarında önemli pozisyonlarda devam ederken, bazıları da başka kurumlarda veya kendi girişimlerinde ülkemize önemli katkılar sunmaya devam etmektedirler.

Bu topluluk, yıllardır çalıştıkları süreçlerde geliştirdikleri ve ürettikleri bir çok hizmeti, talep eden kişi, kurum ve kuruluşlara da sunmak için İstanbul Üniversitesi Teknokent bünyesinde kurdukları SAGİM LTD. ŞTİ. bünyesinde bir araya gelmiştir. Şimdiye kadar yaptıkları birçok projeden sadece biri “KAV Sistemi Uygulamaları ve Yazılımları” dır.  Arkasından Sağlık ve Yazılım Sistem Mühendisliği kapsamında bir çok yazılım ve sistem tasarımları vardır. Bu kapsamda geliştirilen sistem tasarımı, ulusal mevzuatlar ve regülasyonlar, kurumsal uygulamaları, iş akışları, süreçleri, mali ve etik konuları standardize ederek bunları da yazılım üzerinde dijitalleştirerek işleri kolaylaştıran ve hızlandıran bir sistemdir.

Sağlık Sistem Mühendisliği, Yönetim Sistem Mühendisliği, Süreç ve Değişim Mühendisliği, Kurumsallaşma ve Kalite Sistemleri için geliştirip uyguladıkları PROKOP, SEMANTİK YÖNETİM, DEPE gibi birçok özgün yöntem Prof. Dr. Alper Cihan ve Arkadaşları tarafından geliştirilmiştir. Bu sistemlerden bir tanesi olan KAV® Sistemi - Klinik Araştırmalar Akademisi Modeli de SAGİM olarak yaygınlaştırmaktadırlar.

SAGİM SAĞLIK EĞİTİM YÖNETİM VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON MERKEZİ LTD. ŞTİ.

Üniversite Mahallesi, Sarıgül Sokak No 37/1 İstanbul Üniversitesi Teknokent Binası No: 206 Avcılar-İstanbul

Vergi Dairesi: AVCILAR

Vergi Numarası: 7370938046

Tel: 0.212.691 6090

Mobil: 0.532.285 0238